Varčevanje

VSI polnoletni veslači in VSI starši naših otrok!

DARUJTE SVOJEMU VESLAŠKEMU KLUBU!!!

Uredba, ki jo je 22.3.2007 sprejela naša vlada Uredba predvideva, da bodo lahko dohodninski zavezanci iz dohodnine, ki jim bo obračunana na podlagi odločbe, del odmerjene dohodnine (do 0,5%) namesto v proračun, neposredno preusmerili k upravičencem iz tega seznama in kot dodatek še tega seznama športnih društev v javnem interesu. S tem bodo davkoplačevalci neposredno sodelovali pri razdelitvi sredstev proračuna za financiranje splošno-koristnih namenov, političnih strank in reprezentativnih sindikatov.

Zdaj smo lahko darovalci vsi, ne glede na našo finančno moč.

Kako?

Če ste registrirani in vešči uporabniki eDavkov, lahko to storite kadarkoli prek sistema eDavki

Ker pa nas večina ni, predlagam naslednjih nekaj korakov:

1. Na računalnik si prenesite in shranite uradno PDF vlogo (1.76 Mb)
  2. Dokument natisnite (za tiskanje obrazca morate imeti na računalniku že nameščen Acrobat Reader)
  3. V zgornji levi kot vpišite svoje podatke
  4. V tabelo vnesite (če že ni):
    • Ime oziroma naziv upravičenca - Veslaški klub Ljubljanica
    • Davčna številka upravičenca - 79485529
    • Odstotek (%) - 0,5 (ali ustrezno manj, če boste namenili sredstva še drugi ustanovi)
  5. Vnesite še kraj, datum in se podpišite
  6. Obrazec pošljite po pošti al odnesite na pristojno davčno upravo (Seznam in uradne ure). Poskrbite le za to, da bo davčna vašo zahtevo prejela do konca tega koledarskega leta!
  7. Če ste iz Ljubljane, pošljite dokument na naslov:
    • Davčni urad Ljubljana
    • p.p. 107
    • 1001 Ljubljana
  8. To je to. Vsak prispevek šteje!

S tem ste storili vse kar ste lahko, da boste nekoliko pomagali klubu pri rednem delu z mladimi športniki. Zelo poenostavljen izračun sicer pokaže, da lahko pri povprečni slovenski bruto plači okoli 1.300 evrov, kar znaša neto približno 850 evrov, ocenjeno na palec letno skupaj namenite približno 20 evrov. Podatke o nakazanih donacijah bo davčna uprava objavila v letnih poročilih.

Delno povzeto po članku v Financah