Veslaške počitnice so osnovane na aktivnem preživljanju prostega časa. Otroci, starejši od 9 let, se bodo na Veslaškem klubu Ljubljanica naučili osnov veslanja. Veslaški del programa vključuje veslanje na veslaških simulatorjih (ergometrih), na simulatorju na splavu, v velikih čolnih (dvojec, četverec, osmerec), najbolj spretni pa tudi v enojcu. Poleg veslanja bodo otroci aktivni tudi pri igrah z žogo, pohodih in raziskovanju Ljubljanice in Malega grabna v kanujih. Po enem tednu se otroci naučijo samostojnega veslanja.

Od 28.8.2016 do 31.8.2017 (zadnji teden šolskih počitnic)

Dnevni program

• 8.00 – 9.00 zbiranje na klubu
  • 9.00 – 11.00 prvo veslanje
  • 11.30 – 12.00 odhod na kosilo (gostilna Pod vrbo)
  • 13.00 – 14.00 aktivni počitek (telovadnica, igrišče, družabne igre)
  • 14.00 – 16.00 drugo veslanje
  • 16.00 – odhod domov

Izvajalci

Trenerji z licenco, pomočniki bivši in aktivni veslači

60 EUR za cel termin oziroma 20 EUR za posamezen dan
(vključuje strokovno vodstvo, uporabo veslaške opreme, kosilo)

Informacije in rezervacije

Pokličite 041 875 297 (Jan), 051 623 143 (Borut) ali nam pišite prek kontaktnega obrazca!

VSI polnoletni veslači in VSI starši naših otrok!

DARUJTE SVOJEMU VESLAŠKEMU KLUBU!!!

Rezultati 25. sprint regate 2016 so tukaj.

Sveža startna lista za jutrišnjo regato je tukaj!

Predzadnja regata na koledarju Veslaške zveze Slovenije je vsako leto 300 metrska šprint regata na Ljubljanici. Ta se bo ob Plečnikovem Trnovsekm pristanu letos že 23-ič zgodila v soboto, 1. oktobra 2016. Slovenski veslači bodo zopet tekmovali na izpadanje na progi od Prulskega mostu do izliva Gradaščice. Največja poslastica pa bodo spet tekme osmercev v zasledovalni vožnji po številnih ovinkih in pod mostovi od ravnine nad mostom pri Livadi do izliva Gradaščice. Lansko tekmo lahko vidite tukaj.

Letošnji veslaški tabor v Bohinju bo potekal od nedelje, 26.6.2016, do sobote, 2.7.16, ko imamo še zajtrk, potem pa se odpravimo domov.

Prijave so možne na Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled. ali pri trenerjih. Cena letošnjega tabora bo spet 250 EUR (vključen je dres in 5 obrokov na dan). Tabornino lahko poravnate z bančn

im nakazilom ali pri trenerjih v dveh poljubnih obrokih (prvi obrok do 20.05.2016, drugi do 20.06.2016) na Veslaški klub Ljubljanica, Velika čolnarska 20, 1000 Ljubljana, TRR SI56 0204 5001 1002 222, namen: „BOHINJ“ in ime veslača.

Sredi junija bomo organizirali sestanek za starše, kjer boste dobili vse informacije o veslaškem taboru. Sicer pa vse informacije o Bohinju dobite pri Gregorju (041566567).

V soboto, 3. oktobra 2015, smo uspešno zaključili letošnjo sprint regato, kjer je na 264 m dolgi progi nastopilo 121 posadk iz 7 slovenskih veslaških klubov.

Prenesite si PDF rezultate regate.

Oglejte si ekskluzivni posnetek regate osmercev iz zraka in med poletom s ptičje perspektive fantastične poglede na Grubarjev prekop, ljubljansko Špico, Prulski most, Plečnikovo nabrežje, Prule in Ljubljano z Ljubljanskim gradom:

Vabimo vas na tradicionalno veslaško sprint regato, ki bo v Ljubljani v soboto, 3. oktobra 2015, s prvim startom ob 10. uri. Pridite navijati na Plečnikovo nabrežje! Tekmovalni sistem letošnje regate bo kot običajno sestavljen iz predtekmovanj in finalnih dvobojev. V predtekmovanjih se vse posadke pomerijo v medsebojnih dvobojih na 264 m dolgi progi. Skupine in oznaka proge bodo določene z žrebom. Najhitrejša četverica se v finalu pomeri za prva tri mesta. Nagrade bodo podeljene po regati na Veslaškem klubu Ljubljanica, Velika čolnarska 20.